Scooter Tamiri

Scooter tamiri konusunda hizmet vermeye başladık. Elektrikli scooter tamiri ve teknik servisi ciddi anlamda bilgi ve tecrübe gerektiren bir iş olduğu için sektördeki bu açığı tecrübeli teknik ekibimiz ile kapatmak için kolları sıvadık.

Elektrikli scooter tamiri, isminden de anlaşılacağı gibi elektrik ile hareket eden mikro mobilite aracıdır. Üzerinde elektrik motoru, lityum iyon batarya ve elektriksel devreler olduğu için arıza yapma olasılığı da o derece yüksektir. Özellikle dikkatsizlik ve bilinçsiz kullanım bu tür arızaların ortaya çıkmasına ve sorunlar oluşturmasına neden olur.

Ülkemizde son yıllarda popülerliği artarak devam eden elektrikli scooter, teknik servis anlamında aynı oranda bir büyümeye sahip değil. Özellikle ülkemizde en çok satış adetine sahip modellerin başında gelen Xiaomi elektrikli scooter, teknik servis ve tamir konularında yeterli hizmet ağına sahip değildir. Bunun da başlıca sebebi satışların ve talebin yüksek olmasına karşılık tamirhane ve teknik servislerin bu satışları karşılayacak oranda bulunmamasıdır.

Elektrikli scooter kullanıcılarının teknik servis konusunda bir başka sıkıntısı da özellikle garanti süresi dolduktan sonra veya kullanıcı hatasından kaynaklı arızaların tamirinde ve onarımında resmi garanti servislerin normal servislere göre daha yüksek bakım ücreti almalarıdır. Tabi bu konuda bir genelleme yapamayız. Bu yazdığımız firmadan firmaya değişkenlik gösteren bir durumdur.

İstanbul Elektrikli Scooter Tamiri

İstanbulelektrikli scooter tamiri konusunda en çok ihtiyaç duyulan şehirlerimizin başında gelir. Gerek şehir içi mikro mobilite araçlarından olan scooterların kullanımının yüksek olması, gerekse kullanıcı başına sürüş menzilinin fazla olması İstanbul’da scooter arızalarının da yüksek olmasına neden olmaktadır.

İstanbul, yokuşlu yolları ile motorunuzu ve bataryanızı zorlayan bir şehir olmasının yanında yağmur ve kar yağışlarından dolayı da özellikle dikkat edilmesi ve bilinçli kullanıcı olunması gerekilen bir yerdir. Elektrikli scooter ip koruma sınıflarıyla ilgili bilgisi olmayanlara tavsiyemiz; kullandığınız scooterın özelliklerine göre hareket etmeniz gerekmektedir. Özellikle motorunuzun ve bataryanızın hava şartları ve yabancı maddelere (toz, su, vb.) karşı direnç seviyesini bilmeniz scooterınız için hayati önem taşımaktadır.

 

Leave a Reply