Onvo Scooter Yedek Parça

Onvo Scooter Yedek Parça için ihtiyaç duyacağınız tüm yedek parça ve aksesuarlarını sitemizden kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Onvo Elektrikli Scooter Yedek Parça

Bu yazımızda Onvo markalı elektrikli scooter ile kısa ve uzun vadede yaşayabileceğiniz bazı sorunlardan ve bunların çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Onvo elektrikli scooter kullanımı son zamanlarda bir hayli yaygınlaştı.

Bu durum da onvo elektrikli scooter’larla sorun yaşayan kişilerin günden güne daha fazla olacağına işaret ediyor.

Onvo Elektrikli scooter’lar aslında sorunsuz cihazlar ancak yaşam temposu nedeniyle aksatılan bakımlar, dikkatsiz kullanım veya yaşanabilecek küçük kazalar bazı arızaların daha erken meydana gelmesine neden olabiliyor.

Öncelikle bakımlarınızı asla aksatmamanızı ve Onvo elektrikli scooter’ınızı iyi tanıyarak kullanmanızı size öneriyoruz.

Yapılması gerekenler oldukça basit.

Arıza olarak karşılaşabileceğiniz durumlarda da endişelenmenize gerek yok; Onvo Elektrikli Scooter için tüm yedek parça ihtiyaçlarınızı ScooterSan.com sitesinden temin edebilirsiniz.

Onvo Elektrikli Scooter Fren Diski, Fren Balatası ve Fren Kolu

Frenler bir taşıt için en önemli güvenlik donanımıdır ve en iyi çalışması gereken aksamlardır. ScooterSan olarak Onvo elektrikli scooter fren ayarını bakım zamanı geldiğinde veya böyle bir işleme ihtiyaç duyduğunuzda sitemizden gerekli olacak onvo scooter fren diski  Onvo fren balatası ve onvo fren kolu ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

Bazen bir yere yetişilmesi gerektiğinde haddinden fazla hız yapılabiliyor veya aniden karşınıza bir yaya veya taşıt çıkabiliyor.

Böyle bir durumda frenlerinizin çok iyi çalışmaması tatsız bir kazaya karışmanıza sebebiyet verebilir.

Onvo Scooter’ınızda hızlanma problemi varsa bu çok acil bir sorun değildir, hayati kategoride değerlendirilemez ancak frenler kesinlikle ve kesinlikle acil olarak çözülmesi gereken sorunlar arasında yer alır. Eğer Onvo elektrikli scooter’da fren iyi tutmuyor, fren en sonda sıkıyor, fren geç algılıyor, fren sıkmıyor gibi sorunlar yaşıyorsanız vakit geçirmeden arızayı onarmalısınız.

Onvo Elektrikli Scooter Çamurluk

Çamurluklar tüm elektrikli scooter’larda olduğu gibi Onvo’da da en çok zarar gören parçaların başında gelir.

Bazı küçük temaslar veya taşıma sırasında meydana gelebilecek bazı kırık veya çatlaklar zamanla çamurluğunuzun değiştirilmesi gerekeceğine işaret eder.

Onvo Çamurluk önemsiz gibi görünse de önemli bir parçadır.

Scooter’ınıza kozmetik olarak kattıklarını bir yana koyarsak öncelikle sürüş sırasında üstünüzün başınızın tozlanmasını ve hatta ıslanmasını önler.

Malum her zaman kuru zeminden geçeceksiniz diye bir durum söz konusu değil.

Yolda bulunan bir su veya yağ birikintisi çamurluk olmadan gerçekleşecek bir kullanımda elbiselerinizi berbat edecektir.

Arka çamurlukta ayrıca dikkat edilmesi gereken bir fren lambası da var.

Fren lambası normal şartlarda fren sıktığınızı arkanızda bulunan diğer sürücülere ifade eder ve onların da aynı davranışı sergilemesi konusunda bir bildirimde bulunur.

Ek olarak gece de fren lambasına ek olarak park lambası olarak çalışır ve arkanızdaki sürücü tarafından sürüş esnasında fark edilmenizi sağlar.

Dolayısı ile kolay zarar görebilecek çamurluk gibi parçalara gerekli özen ve önceliği göstermeniz gerekir.

 

Onvo Elektrikli Scooter Batarya

Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi onvo elektrikli scooter’larda da bataryanın bir ömrü vardır.

Üç beş aylık bir süreden bahsetmiyoruz; bir taşınabilir bilgisayar veya bir akıllı telefon gibi düşünmelisiniz.

Yaklaşık 2-3 yıllık bir kullanımın sonrasında, ilk aldığınız zamandaki performans ile arada ciddi farklar oluşacaktır.

Bunu ulaşılabilen en yüksek hız ve menzil açısından değerlendirmelisiniz.

Eğer bataryanın sundukları yaşam kalitenizi etkileyecek düzeye gerilediyse Onvo elektrikli scooter batarya fiyatı araştırmayı düşünebilirsiniz. ScooterSan olarak öncelikle batarya sorunu yaşadığınız Onvo elektrikli scooter’a batarya kalibrasyonu yaparak ömrünü ne düzeyde tamamladığını ölçüyor ve size bu yönde bilgi veriyoruz. Değişim gerektiği takdirde de en ucuz Onvo elektrikli scooter batarya fiyatı ile bu işlemi sizin için en kolay hale getiriyoruz. Elektrikli scooter’lar için bataryalar en önemli parçalardan biri ve fiyatı da haklı olarak yüksek.

Onvo Elektrikli Scooter Anakart 

Onvo elektrikli scooter anakart arızası pek sık karşılaşılan bir durum değildir.

Eğer fabrikasyon bir hata yoksa bu durumun sebebi yeterli bilgi ile yapılmayan bir teknik servis müdahalesi olabilir.

Anakart sıvı temasına yakın bir bölgede yer almaktadır ve kontrol amaçlı bu bölge açılsa bile sıvı temasına karşı direnç gösterecek şekilde yalıtım yapılarak kapatılması gereklidir.

Sürüş sırasında bir çarpma veya bir darbe anakartı sıvı temasına müsait hale getirebilir.

Bu nedenle herhangi bir darbe durumunda, Onvo elektrikli scooter’ınızı kontrolden geçirtmenizi tavsiye ederiz.

Çünkü anakart tamiri çok mümkün olmadığı için anakart değişimi yapmanız gerekecektir.

Onvo Elektrikli Scooter Şarj Aleti

Şarj aletleri hemen her elektronik cihazda sorun çıkaranların başında gelir.

Bozulmaktan ziyade bir yerde unutulabilirler, kabloları kopabilir, bağlantı fişleri bozulabilir veya olması gerekenden daha kısa sürede yıpranabilirler.

Eğer Onvo elektrikli scooter için şarj aleti fiyatı araştırıyorsanız sitemizde bilgi almanızı öneriyoruz. Bu noktada önemli olan kaliteli bir yedek parça kullanmanız ve bu yedek parçanın da volt ve amper değeri olarak olması gerekeni sağlamasıdır. Aksi durumda elektrikli scooter’ınızın en değerli parçalarından biri olan bataryasını gereksiz yere yıpratabilirsiniz. ScooterSan’dan alacağınız Onvo elektrikli scooter şarj aletleri yüksek kalitede 42 Volt 2 Amperdir.

Onvo Elektrikli Scooter Gaz Kolu

Onvo Elektrikli scooter’ların çoğunda gaz kolu kırıldı, gaz kolum bozuldu, fren kolu kırıldı şikayetleri ilk sırada gelebilir.

Gaz ve fren kolu üreticiler tarafından oldukça hassas ve dayanıksız olarak tasarlanıyorlar desek yeridir.

Elbette fren kolları daha sağlam ancak gaz kolu basit bir düğmeden ibaret.

Yaylı olan bu düğme fazla sert basışların sonrasında tekrar basmaz hale gelebilir.

Dolayısı ile ister istemez heyecanla sert olarak basılabilen gaz kolunu kibar şekilde kullanmayı unutmamalısınız. Onvo scooter gaz kolu sorunu veya Onvo scooter gaz teli koptu gibi sorunlarda size yardımcı olabiliriz. Stoklarımızda en çok karşılaşabileceğiniz sorunlarda ihtiyaç duyulabilecek tüm yedek parçaları hazır olarak tutmaktayız ve Onvo scooter yedek parça fiyatları konusunda en ucuz fiyatları vermeye hazırız.

 

Leave a Reply